Terapia Vojty w warszawie.

Terapia Vojty dla dzieci i niemowląt w Warszawie.

Na czym polega Terapia Vojty ?

Terapia Vojty (inaczej terapia refleksowa) jest metodą fizjoterapeutyczną, która opiera się na stymulowaniu odpowiednich punktów na ciele, aby poprawić funkcję ruchową.

Terapia ta zakłada, że poprzez stymulację odpowiednich punktów na ciele można wpłynąć na funkcję rdzenia kręgowego i poprawić funkcje ruchowe pacjenta.

Terapia Vojty (w warszawie) składa się z serii specjalnie dobranych ćwiczeń, które stymulują odpowiednie punkty na ciele i mają na celu przekształcenie automatycznych odruchów w świadome ruchy. Ćwiczenia te są dostosowywane indywidualnie do potrzeb pacjenta i jego stanu zdrowia.

Terapia Vojty jest stosowana w leczeniu różnych zaburzeń ruchowych, takich jak porażenie mózgowe, choroby neurodegeneracyjne, choroby zwyrodnieniowe stawów i inne.

Ważne jest, aby terapię przeprowadzał wykwalifikowany fizjoterapeuta, który dobierze odpowiednie ćwiczenia i techniki dla pacjenta w zależności od jego indywidualnych potrzeb i zaburzeń.

Czy rehabilitacja metodą Vojty jest bolesna?

Terapia Vojty może być odczuwana jako nieco nieprzyjemna, ale nie powinna być bolesna. Fizjoterapeuta powinien dostosować intensywność stymulacji i ćwiczeń do tolerancji bólowej pacjenta i powinien zawsze reagować na jego odczucia i potrzeby.

Jeśli pacjent odczuwa ból podczas terapii, jest to sygnał, że coś jest nie tak i że fizjoterapeuta powinien dostosować intensywność stymulacji i ćwiczeń do potrzeb pacjenta.

Zawsze ważne jest, aby pacjent miał komfort i bezpieczeństwo podczas terapii, dlatego ważne jest, aby fizjoterapeuta dostosował terapię do jego indywidualnych potrzeb i odczuć.

Ile kosztuje Terapia Vojty w Warszawie?

Terapia Vojty w naszym Gabinecie Kraina Terapii w Warszawie kosztuje 250zł za sesję 50min.

Masz pytania odnośnie tej terapii? Zadzwoń lub napisz- Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

Zaplanuj wizytę